Eğitime Başlarken

Değerli Pilates Eğitmen Adayları,

Eğitmen olmak sistematik çalışma gerektiren uzun bir yoldur. Hedefin, insan bedeni ve sağlığı esas alınmalıdır. Pilates eğitmeni olmak isteyen adayların ders verir duruma gelebilmesi için belli aşamaları tamamlaması gerekir. Adayların sıklıkla öğrenmek istediği detaylardan biri; belli bir süre ile sınırlandırılmış eğitim programını tamamladığımda eğitmen olarak yoluma devam edebilir miyim? Sorusu oluyor. İşte tam bu noktada, Pilates Point Stüdyosu olarak siz eğitmen adaylarına eğitim programının devamı niteliğinde sırasıyla, tecrübeli eğitmenler eşliğinde yapılan dersleri gözlemleme olanağı, staj imkanı, stajını tamamlayan adaylara stüdyomuzda ve diğer stüdyolar, spor merkezlerinde iş bulma desteği sağlıyoruz.

Misyonumuz; pilatese dair bilgiye, yenilenmeye, gelişmeye açık olan tüm eğitmen adaylarına en iyi şekilde rehberlik etmektir. Bu rehberlikte, kendi hikayemin ve bu uzun yoldaki deneyimlerimin size ışık tutacağını umuyorum.

Şanslı bir çocuk olarak, spor hayatım ilkokul döneminde atletizm takım seçmelerine girmemle başladı ve Enka, Fenerbahçe gibi köklü kulüplerde lisanslı sporcu olarak devam etti. Aktif sporculuğumun yanı sıra Olimpiyat Komitesi Atletizm Alt Yapı Antrenörlüğü yaparak yeni yetenekleri yetiştirme fırsatı buldum. 1997 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu'na birincilikle girdim. Üniversite öğrenimim devam ederken dönemin tanınmış spor kulüplerinde step ve aerobik eğitmenliği yaptım. 2000'li yılların başında pilates metodu ile tanıştım. Dikkatimi yoğun şekilde çeken bu metodu öğrenmek üzere çeşitli uluslararası sertifika programlarına katıldım. Kariyerimi tamamıyla pilates metodu ile devam ettirme kararımı ise 2006 yılında Türkiye'deki ilklerden olan ve bir çok pilates eğitmeni yetiştiren Amerikalı Master Trainer Judy Orlandella ile güçlendi. Pilatesin çok kapsamlı ve güvenli bir metod olması, uyguladığım kişilerden aldığım olumlu dönüşler, beni kendisi de spor eğitmeni olan eşimle birlikte birebir etkin çalışmalar yapabileceğimiz stüdyomuzu açmamıza vesile oldu. Stüdyomuz Pilates Point çatısı altında, 2010-2015 yılları arasında dünyanın sayılı pilates gurularından olan Michael King Methodology'nin Master Trainer'ı olarak sektöre bir çok yeni eğitmen yetiştirdim. 20 yıllık eğitmenlik deneyimimi sektöre yeni adım atacak veya kendini geliştirmeye ve yenilemeye açık eğitmen adaylarına doğru ve güvenli bir egzersiz metodu olan Pilates Metodolojiyi şimdi sizlerle paylaşmak bana büyük keyif ve mutluluk veriyor.

S.Arzu Titiz
Pilates Master Trainer,
Pilates Point Kurucu Ortak